Nová kniha o mindfulness od Sakiho Santorelliho

Saki Santorelli připomíná ve své knize Neodvracej pohled určitý druh vnitřního uzdravování, který byl v západní medicíně téměř zapomenut. V próze a poezii jakož i dojemných případech svých pacientů evokuje vzájemnost uzdravujícího vztahu. Kniha o léčivé síle všímavosti cílí nejen na fanoušky mindfulness, ale také na osoby pracující ve zdravotnictví. Titul vyšel v nakladatelství Alferia.

12. 10. 2021

Saki Santorelli byl tichým společníkem Jona Kabat-Zinna a druhá půlka slavné Kliniky pro redukci stresu při Massachusettské univerzitě. Zdravotnický background tak dodává tématu náležitou váhu a je důkazem, že všímavost má své místo i v západní medicíně. Autor ukazuje, jak je možné se, i při vážných onemocněních, spojit s tou částí sebe sama, která je nezranitelná, zdravá a celistvá, a jak se díky tomu může lidem podařit dát svému životu zcela nový rozměr.

Knihu z anglického originálu přeložili Marie Rákosníková a Šimon Grimmich. České vydání obsahuje i původní úvodní slovo od Jona Kabat-Zinna a speciální úvodní slovo pro české vydání od Rastislava Šumce z Mindfulness Research and Practice Network při Masarykově univerzitě v Brně.

Více informací o knize na stránkách vydavatelství Alferia.

Srdečně zveme na křest této knihy v Brně dne 27.10. Více informací zde.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info