Najít mindfulness učitele

Seznam učitelů mindfulness v ČR a SR

Tento seznam vznikl ve snaze zprostředkovat veřejnosti základní rozcestník, díky kterému mohou zájemci efektivně nalézt učitele mindfulness na území České a Slovenské republiky. Učitelé, kteří jsou zde uvedeni:

1. dokončili výcvik v mezinárodně známé výcvikové instituci v učení programu založeného na mindfulness
  2. prokázali to Mindfulness Research and Practice Network of Masaryk University doloženým certifikátem
  3. zavázali se ke kontinuálnímu dodržování Zásad správné praxe, včetně pravidelné supervize u kvalifikovaného supervizora a pravidelného absolvování meditačních ústraní (angl. retreats)

Poznámka: Přítomnost učitele na tomto seznamu neznamená, že ho MRPN explicitně doporučuje, nebo že za kvalitu jeho kurzů ručí. Znamená to, že se jedná o učitele, u kterých byla jejich kvalifikace dohledatelná a formálně splňují standardy, které ctíme a považujeme za důležitý minimální základ k učení mindfulness.

Seznam kvalifikovaných učitelů mindfulness v ČR a SR

Jméno (v abecedním pořadí)

Program založený na mindfulness1

sto, kde učí (event. on-line)

Výcviková instituce Link k registru výcvikové instituce2 Kontakt
Katarína Bírešová MBSR, MBRP

Praha, on-line

MindfulnessUK (MBSR); Ser Integral (MBRP) katarina@lessstress.cz lessstress.cz (MBSR); brzdime.cz (MBRP)
Michal Dvořák MBSR

Brown University info@bemindful.cz www.bemindful.cz
Paula Fassati MBSR

Present Mind / Lot Heijke paulajf@seznam.cz www.paulafassati.cz
Šimon Grimmich MBSR, MBCL, MBCT

Praha, on-line

Institute for Mindfulness-Based Approaches simon@vnitrniprostor.cz www.vnitrniprostor.cz
Martin Janeček MBCT-L, M:FP, IM

Pardubice, Praha, on-line

Oxford Mindfulness Foundation janecek.martin@email.cz
Pavlína Klusáčková MBSR

Mindful Academy Solterreno pjanu@post.cz www.pavlinaklusackova-joga.cz
Alena Lašková MBCT, MBCT-L, M:FP

Praha, Brno, České Budějovice, on-line

University of Oxford (MSt in MBCT) University of Exeter (PGDip in MBCT/MBA) vsimejsi.mindfulness@gmail.com www.vsimejsi.cz
Julie Motlová MBSR

Mindful Academy Solterreno juliemotlova@hotmail.com
Marcela Klauzová Roflíková MBSR

Praha, Brandýs nad Labem, on-line

Mindful Academy International marcela.roflikova@mindfulness-institut.cz www.mindfulness-institut.cz
Václav Šmilauer MBSR, MBRP

Praha, on-line

Institute for Mindfulness-Based Approaches  (MBSR); Ser Integral (MBRP) vaclav@lessstress.cz lessstress.cz (MBSR); brzdime.cz (MBRP)
Michal Šalplachta MBSR

Uherské Hradiště, Brno, on-line

Present Mind / Lot Heijke kzs@centrum.cz http://klinika-zvladani-stresu.cz/
Rastislav Šumec MBCT, MBCT-L, MBCT-Ca, M:FP, IM, DM Brno, on-line Oxford Mindfulness Foundation

rastislav.sumec@med.muni.cz www.mindfulness.med.muni.cz

Václav Toman MBSR Praha, Teplice, on-line Present Mind / Lot Heijke info@vaclavtoman.com www.vaclavtoman.com

Mapa kvalifikovaných učitelů mindfulness v ČR a SR

Načítám mapu…

Koho najdete na tomto seznamu/mapě:

• lidi, kteří úspěšně dokončili výcvik v programu založeném na mindfulness a jejich výcviková instituce jejich kompetenci učit mindfulness potvrzuje patřičným certifikátem, jehož scan byl obdržen MRPN

Koho nenajdete na tomto seznamu/mapě:

• lidi, kteří nedokončili výcvik v programu založeném na mindfulness (angl. Mindfulness-Based Programme)
  • lidi, kteří výcvik pouze absolvovali, tzn. ještě jsou na cestě za statutem kvalifikovaný učitel (qualified teacher), kompetentní učitel (certificate of competence), nebo vyškolený učitel (trained teacher)
  • lidi, kteří mají výcvik v programu mindfulness, jehož efektivita zatím není dostatečně podložena výsledky studií
  • lidi, kteří absolvovali výcvik na instituci, která není známá, jejíž standardy jsou nejasné, nebo jsou nepodobné standardům předních výcvikových institucí, jakými jsou Oxford Mindfulness Foundation, Bangor University a Brown Mindfulness Centre

Jste učitel mindfulness a měli byste zájem být na seznamu/mapě?

Postupujte prosím následovně:

1. Vyplňte tento formulář
  2. Na e-mail mindfulness@med.muni.cz nám zašlete oboustranný scan svého certifikátu o dokončeném výcviku v učení mindfulness

Poznámky:

1 Vysvětlivky zkratek uvedených programů:

2 Nepovinná, avšak doporučená položka, která přispívá k ověřitelnosti kvality výcviku učitele mindfulness. Jsme si vědomi, že ne všechny výcvikové instituce mají svůj oficiální registr.