IFMSA Mental Health Nights: Mindfulness Workshop

• 12. prosince 2022
  • Klub A. Trýba - Komenského náměstí 2, 602 00 Brno, Česká Republika
Bez popisku

Srdečně zveme na předvánoční příležitost k zastavení. Pokud studujete medicínu a máte náladu se naučit lépe zacházet se svou myslí a umět najít klid i uprostřed přicházejícího zkouškového období, přijďte se inspirovat na mindfulness workshop od IFMSA Mental Health Nights.

V posledních letech neustále přibývá důkazů o příznivém efektu mindfulness na mentální a fyzické aspekty zdraví. Mindfulness je dovednost, kterou si můžeme osvojit a kultivovat. Umožňuje nám být si plně vědomi toho, co se odehrává v naše těle a co vnímají naše smysly okamžik po okamžiku. Je to schopnost nereagovat vůči tomu, co se nám přihodí, emocionálně a automaticky, ale dovedněji a vnímavěji vůči tomu, co je v daný moment adekvátní a moudré. Je to dovednost, kterou si můžeme osvojit a kultivovat, prostřednictvím mentálního tréninku, tzv. mindfulness meditace, která již byla s úspěchem otestována u pacientů s depresí, úzkostí, závislostí, či chronickou bolestí.

Mohla by však být všímavost relevantní i pro lékaře a studenty medicíny? Je možné ji využít i ve zdravotnictví či při studiu, třeba během zkouškového období? Psychologické studie i empirické zkušenosti z praxe lékařů již začaly odhalovat odpovědi i na tyto otázky. Chceš se dozvědět více a inspirovat se tím, jak mindfulness zapojit do svého života? Přijď si to vyzkoušet na náš workshop úvodu do mindfulness již 12.12.2022 s neurologem Rastislavem Šumcem.

MUDr. Rastislav Šumec, Ph.D. je neurologem ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně a neurovědcem v Mezinárodním centru klinického výzkumu (FNUSA-ICRC). Absolvoval lektorský výcvik v Mindfulness-Based Cognitive Therapy (MBCT) na The University of Oxford Mindfulness Centre a od roku 2016 učí mindfulness na půdě Masarykovy univerzity budoucí lékaře, zdravotní sestry a psychology.

Budeme se těšit v klubu A. Trýba na Staré LF!

Registrace probíhá na odkaze zde: https://forms.gle/ptWiAZocTPECboNJ6

Maximální počet účastníků: 25

DŮLEŽITÉ INFO PRO REGISTROVANÉ: Na workshop si prosím přineste pokud možno karimatku (jedno cvičení bude možné provést vleže), pohodlné oblečení a případnou deku na zakrytí, aby Vám nebyla zima.

Sdílení události