Akademické centrum mindfulness

Mindfulness Research and Practice Network of Masaryk University (MRPN MUNI) je akademické centrum Lékařské fakulty, které se zabývá výzkumem, výukou a aplikací mindfulness v klinické i neklinické praxi.

Naše vize

• Vytváříme síť kompetentních odborníků, kteří integrují všímavost/mindfulness do svého osobního i profesního života a mají zájem tento způsob uvažování a přístup k sobě a ke světu dále efektivně rozvíjet v oblasti vzdělávání, výzkumu, klinické praxe a také v oblasti řešení celospolečenských a globálních problémů.

Naše mise

• Organizace vzdělávacích akcí a workshopů s předními domácími i zahraničními odborníky z oblasti výzkumu, výuky a praktické aplikace mindfulness.

• Pomoc s integrací mindfulness praxe do života jednotlivců a organizací, jako jsou univerzity, nemocnice a další instituce.

• Zprostředkování kvalitních, pravdivých a nezkreslených informací o mindfulness a jejím vlivu na zdraví.

• Realizace a optimalizace výzkumu, vzdělávání, výuky a klinické aplikace mindfulness v souladu se standardy předních mezinárodních mindfulness institucí.

• Tvorba sítě odborníků v oblasti péče o duševní a tělesné zdraví složené z lékařů, vědců, kvalifikovaných mindfulness lektorů a psychologů kompetentně a bezpečně využívajících principů mindfulness v rámci své terapeutické odbornosti.

Čeho jsme součástí

• Registrované Akademické centrum Lékařské fakulty Masarykovy univerzity

• Člen American Mindfulness Research Association (AMRA Professional Member)